Aktuální verze:
3.81
z 24.5.2024
EnglishEnglish

Mapa evropských vodních cest pro přijímače Garmin

Budu vděčný za připomínky ke zlepšení mapy a za odkazy na další volné plavební mapy případně jejich aktualizaci.
Zdeněk Hrdina (hrd zavinac email tecka cz)


Menu

Úvod

Pokrytí

Aktuálnost

Stažení

Odkazy

FAQ

Změny

KML

Lowrance

Dokumenty

Darování

free counters

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

Stáhnout

Instalace na PC

Předpokladem je, že na počítači je již nainstalován příslušný program Mapsource nebo Homeport nebo nRoute firmy Garmin. Bohužel všechny tyto programy již nejsou podporovány a nelze je ani stáhnout ze stránek Garmin. Dostupné jsou ale např. na gpsinformation. Pozor - program Basecamp není přímo použitelný, protože v něm Waterways nebudou vidět (viz FAQ).

Windows

Jsou dvě možnosti instalace. První možností je stáhnout soubor waterways.zip, rozbalit jej kamkoliv na Váš disk a spustit instalační program waterways.exe, který provede zápis do registru. Druhou možností je stáhnout soubor waterways.gmapi.zip, rozbalit jej a adresář Waterways.gmap zkopírovat do adresáře C:\ProgramData\Garmin\Maps. Při této druhé možnosti nebude mapa vidět v nRoute!

Mac

Stáhněte a rozbalte soubor waterways.gmapi.zip. Pak si stáhněte a nainstalujte MapInstall and MapManager for the Mac. Po instalaci MapManageru najděte umístění Waterways.gmap a poklepáním na něj mapy nainstalujete.

Instalace do Garmin přijmače

Pro použití ve Vašem GPS přijímači Garmin stáhněte soubor gmapsupp.img, vytvořte na datové kartě adresář Garmin a do tohoto adresáře zkopírujte soubor gmapsupp.img. Pak vložte kartu do přijímače.

Pro navigační přístroje (např. automobilové přijímače) či software, které nepodporují námořní typy, použijte soubor gmapsupp2.img, což je "nenámořní" verze Waterways (a proto bude také vidět v software Basecamp). Vzhledem k absenci specializovaných námořních typů je ovšem v této mapě méně informací, než v námořní verzi.

Instalace do přijímače Navico

Jestliže jste vlastníky přijímačů Lowrance HDS, Elite 5, SIMRAD NSE, NSS a B&G Zeus (viz stránka Lowrance v levém menu), stáhněte si soubor waterways_at5.zip, rozbalte jej a soubor waterways.at5 zkopírujte na datovou kartu přijímače. Ačkoliv soubory formátu AT5 mohou být umístěny na libovolném místě SD karty, budete možná muset použít adresář SD:\Navico\Vector\. Soubor waterways.at5 můžete použít i pro offline plánování plavby v softwaru Insight Planner.

Ostatní

Pokud nemáte specializovaný hardware či software firmy Garmin, můžete použít aplikaci, který umí číst mapy ve formátu Garmin. Příkladem je OruxMaps pro Android.

Zcela univerzální možností je použít GoogleEarth, pro nějž stáhněte kmz soubory na stránce KML v levém menu.